Kotlíkový kebab

11.03.2010 15:48

turecký název: Testi kebabı
počet osob: 4-5
ingredience:

600 gr skopového masa od kosti
10 šalotek
4 papriky charleston
2 rajčata
1 lžičku soli
8-9 stonků čerstvého tymiánu
6 stroužků česneku
1 a 1/3 sklenice vody
1 cibule
1 sklenice mouky
petrovakreditka.cz
návod:
Cibuli oloupeme, nahrubo nakrájíme a vložíme na dno hrnce. Nahoru dáme stonky tymiánu, které jsme před tím omyli, opláchnuté skopové maso, oloupané šalotky a česnek. Papriky omyjeme, podélně rozřízneme, abychom mohli vybrat zrníčka, a přidáme je rozříznuté na čtvrtky do hrnce. Rajčata opláchneme, rozřízneme na čtvrtky a dáme je nahoru na ostatní ingredience. Vše osolíme lžičkou soli, a zalijeme jednou sklenicí vody.
Tak aby nám z hrnce při vaření neunikala pára, připravíme si těsto, kterým přilepíme poklici k hrnci. Mouku dáme do misky, zalijeme 1/3 sklenicí vody, a vše prohněteme. Z těsta vytvoříme malé pásky, které nalepíme přes okraj hrnce. Hrnec zakryjeme pokličkou, a těsto, které přesahuje, ořízneme nožem. Kotlíkový kebab vaříme asi hodinu a půl na středně silném ohni.
Až tento recept vyzkoušíte, nezapomeňte napsat své zkušenosti s tímto receptem do diskuze, která se nachází pod receptem.

Diskuze: Kotlíkový kebab

Obměna

Petra | 22.02.2013

Lidičky, takhle upravené maso je výborné, v Maroku do toho dávají místo tymiánu čerstvý koriandr a je to taky super

Pracovní desky

Markéta | 09.05.2012

Určitě ráda vyzkouším, tento nový recept. Ovšem abych se nebála, že si zašpiním pracovní desku, přečetla jsem si na stránce https://kuchynske-pracovni-desky.cz vše co by každý měl znát.

Přidat nový příspěvek