Kotlíkový kebab

11.03.2010 15:48

turecký název: Testi kebabı
počet osob: 4-5
ingredience:

600 gr skopového masa od kosti
10 šalotek
4 papriky charleston
2 rajčata
1 lžičku soli
8-9 stonků čerstvého tymiánu
6 stroužků česneku
1 a 1/3 sklenice vody
1 cibule
1 sklenice mouky
Zpět
petrovakreditka.cz
návod:
Cibuli oloupeme, nahrubo nakrájíme a vložíme na dno hrnce. Nahoru dáme stonky tymiánu, které jsme před tím omyli, opláchnuté skopové maso, oloupané šalotky a česnek. Papriky omyjeme, podélně rozřízneme, abychom mohli vybrat zrníčka, a přidáme je rozříznuté na čtvrtky do hrnce. Rajčata opláchneme, rozřízneme na čtvrtky a dáme je nahoru na ostatní ingredience. Vše osolíme lžičkou soli, a zalijeme jednou sklenicí vody.
Tak aby nám z hrnce při vaření neunikala pára, připravíme si těsto, kterým přilepíme poklici k hrnci. Mouku dáme do misky, zalijeme 1/3 sklenicí vody, a vše prohněteme. Z těsta vytvoříme malé pásky, které nalepíme přes okraj hrnce. Hrnec zakryjeme pokličkou, a těsto, které přesahuje, ořízneme nožem. Kotlíkový kebab vaříme asi hodinu a půl na středně silném ohni.
Až tento recept vyzkoušíte, nezapomeňte napsat své zkušenosti s tímto receptem do diskuze, která se nachází pod receptem.

Diskuze: Kotlíkový kebab

Datum 22.02.2013

Vložil Petra

Titulek Obměna

Odpovědět

Lidičky, takhle upravené maso je výborné, v Maroku do toho dávají místo tymiánu čerstvý koriandr a je to taky super

Datum 09.05.2012

Vložil Markéta

Titulek Pracovní desky

Odpovědět

Určitě ráda vyzkouším, tento nový recept. Ovšem abych se nebála, že si zašpiním pracovní desku, přečetla jsem si na stránce https://kuchynske-pracovni-desky.cz vše co by každý měl znát.