Vítejte 

Vítejte na našich stránkách věnovaných tureckému kuchařskému umění. Doufáme, že zde naleznete spoustu inspirace a rad k oživení Vašeho domácího jídelníčku.

Trochu povídání na začátek

Turecká kuchyně patří spolu s čínskou, italskou, francouzskou a mexickou kuchyní k pěti nejbohatším kuchyním na světě.

Jejím základem jsou hlavně recepty pocházející z dob osmanských turků, kteří byli přirozeně v průběhu historie ovlivňováni balkánskou a středovýchodní kulturou.

Stejně jako je rozmanitá geografie Turecka, tak i jídla v jednotlivých regionech se od sebe markantně liší. Pod rozsáhlou kategorii "turecká kuchyně" např. patří černomořská kuchyně, anatolská kuchyně či antepská kuchyně.

dále...

TOPlist

Novinky

Jogurtová mánie

25.08.2010 16:37
Po dlouhé odmlce byly na naše stránky přidány tři nové recepty. 1. recept na ajran 2. recept na horskou polévku 3. recept na polévku ajran Všechny tři recepty jsou si používanými ingrediencemi podobné, protože základem je vždy jogurt. Vzhledem k tomu ale, že jogurt tvoří neodmyslitelnou součást...

Slovníček pojmů

26.02.2010 14:48
Tak abyste se lépe vyznali ve všech použitých ingrediencích, tolik nutných pro zachování autentičnosti jídel při vaření, vytvořili jsme pro Vás samostatnou rubriku "slovníček pojmů". Pokud se u nás tyto ingredience dají koupit, najdete zde i stopu, kam si pro danné zboží zajít. Přejeme Vám zábavné...

Kategorie "kebab" je konečně bohatší

20.02.2010 13:35
Dnes jsme pro Vaše potřeby a potěšení přidali na stránky nové recepty na kebab. Kategorie "kebab" je nyní bohatší o tyto recepty: Ali Nazik kebab, Kebab s cizrnou a Arapský kebab. Až recepty vyzkoušíte, prosím, hlasujte v anketě, který recept je podle Vás nejlepší.
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>