Vítejte 

Vítejte na našich stránkách věnovaných tureckému kuchařskému umění. Doufáme, že zde naleznete spoustu inspirace a rad k oživení Vašeho domácího jídelníčku.

Trochu povídání na začátek

Turecká kuchyně patří spolu s čínskou, italskou, francouzskou a mexickou kuchyní k pěti nejbohatším kuchyním na světě.

Jejím základem jsou hlavně recepty pocházející z dob osmanských turků, kteří byli přirozeně v průběhu historie ovlivňováni balkánskou a středovýchodní kulturou.

Stejně jako je rozmanitá geografie Turecka, tak i jídla v jednotlivých regionech se od sebe markantně liší. Pod rozsáhlou kategorii "turecká kuchyně" např. patří černomořská kuchyně, anatolská kuchyně či antepská kuchyně.

dále...

TOPlist

Novinky

Nové recepty

14.09.2010 15:52
Do sekce 'předkrmy' jsme zařadili nové tři recepty, a to petrželkový jogurt, pepřové krevetky a cibulové kroužky. Doufáme, že se oba dva recepty stanou součástí Vašeho trvalého jídelníčku.

Předkrmy

08.09.2010 12:02
Pro zpetření podzimního jídelníčku jsme na naše stránky zařadili novou sekci "předkrmy". Nově tak můžete ochutnat pálivou pomazánku, lilkové rolády či cuketovou pomazánku.

Přírůstky na našich stránkách

26.08.2010 12:42
Vážení přátelé, ani dnes jsme nezaháleli, a přidali k Vašim potřebám dva nové recepty v sekci Maso. Nově tak můžete z turecké kuchyně ochutnat Cizrnu s masem a Šakšuku s karbenátky. Přejeme Vám dobrou chuť.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>