Vítejte 

Vítejte na našich stránkách věnovaných tureckému kuchařskému umění. Doufáme, že zde naleznete spoustu inspirace a rad k oživení Vašeho domácího jídelníčku.

Trochu povídání na začátek

Turecká kuchyně patří spolu s čínskou, italskou, francouzskou a mexickou kuchyní k pěti nejbohatším kuchyním na světě.

Jejím základem jsou hlavně recepty pocházející z dob osmanských turků, kteří byli přirozeně v průběhu historie ovlivňováni balkánskou a středovýchodní kulturou.

Stejně jako je rozmanitá geografie Turecka, tak i jídla v jednotlivých regionech se od sebe markantně liší. Pod rozsáhlou kategorii "turecká kuchyně" např. patří černomořská kuchyně, anatolská kuchyně či antepská kuchyně.

dále...

TOPlist

Novinky

Polévky v Turecku

15.02.2010 13:32
Také by Vás zajímalo, které polévky jsou v Turecku nejpopulárnější? Poučit se můžete z našeho krátkého článku na stránce polévky.

Vyzkoušejte naše nové recepty

09.02.2010 13:25
Do kategorie "maso" dnes přibyl nový recept Skopová játra po albánsku, do kategorie "přílohy" Vařená cuketa, Červené fazole a Sultánské hrachové lusky a do kategorie "sladké" byly přidány recepty Sladké kdoule a Krupicová chalva. Vyzkoušejte tyto nové recepty a napiště do diskuzí pod těmito...

Nové recepty na salát

03.02.2010 13:20
Dnes byly přidány do kategorie "saláty" nové recepty s názvem Celerový salát, Pastýřský salát a Salát osmanských turků. Recepty patří svou náročností na přípravu do kategorie A, tedy jednoduché. Přejeme Vám dobrou chuť při jejich zkoušení a ochutnávání.
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>